Yapının hacimsel olarak neredeyse tamamını 3 spor salonu oluşturur. Yapının plastiği de bu salonların ideal işleyiş şemasının dışa vurumu ile şekillenir. Bu 3 salonun önüne yapının giriş holü takılır. Salon girişleri, tribün çıkışları bu hol üzerinden sağlanır. Salon hacimlerinin yarısına kadar yükselen brüt beton yüzey hem spor ekipmanlarının montajı için kullanılır hem de kalınlaşarak yapıyı 3 kenarı boyunca saran yatayda sürekli bir tesisat galerisi olarakta çalışır. Çatı ile bu masif yüzey arasında kalan bölüm ise doğal ışıktan olabildiğine yararlanmak adına yapının iç hacimleri dahil tümünde tavizsiz cam yüzey olacak şekilde ele alınmıştır. Bunun üstüne oturan çelik konstrüksiyon çatı ise dıştan aluminyum panellerle kaplanıp iç mekanda tüm tesisat açıkta gidecek şekilde kurgulanmıştır. Açık asma tavanın yaratacağı görsel kargaşayı önlemek adına da yapıdaki tüm metal ve aluminyum aksaamlar tek renge boyanmıştır.
PLANLAR
KESİTLER
GÖRÜNÜŞLER
Yıl: 2014

Yer: Ankara, Türkiye

İşveren: Havelsan

Program: Spor

Toplam Alan: 5.500 m²

Statü: İnşa Edildi, 2015

Proje Ekibi: Emre Şavural, Fatih Yavuz, Ramazan Avcı, Seden Cinasal, Esra Nur Barakat, Merve Görkem, Betül Dönmez

Danışmanlar: Zafer Kınacı (İnşaat Müh.), Bahri Türkmen (Makine Müh.), Kemal Ovacık (Elektrik Müh.), Tanju Ataylar (Yangın), Funda Ataylar (Aydınlatma), Habibe Aduş Yılmaz (Peyzaj Mim.) 

Mimari Fotoğraf: Yerçekim

SCRA ile birlikte
KARA HARP OKULU LABORATUVAR MERKEZİ
ANKARA GÜNEYKENT KOPARAN MASTER PLAN
FOLKART TIME II
ŞİŞLİ LİSESİ
FOLKART TIME
EN / TR
FREA | Projeler | KARA HARP OKULU SAVUNMA SPORLARI MERKEZİ, Yapının hacimsel olarak neredeyse tamamını 3 spor salonu oluşturur. Yapının plastiği de bu salonların ideal işleyiş şemasının dışa vurumu ile şekillenir. Bu 3 salonun önüne yapının giriş holü takılır. Salon girişleri, tribün çıkışları bu hol üzerinden sağlanır., Mimarlık, Tasarım, Mühendislik, Kentsel Tasarım, Fatih Yavuz, Emre Şavural