Durmak bilmeyen metropol hayatındanarınmak isteyen bireye, yerleşkeye geldiğinde yeni bir dünyaya adım attığını hissettirmek tasarım ana çıkış noktasıdır.
Yerleşke ile dış ortamı ayıran varlığı sadece sembolik olması için gerçeklendirilmeyen “Eşik Yapı” , hemen önünde konumlanan konaklama merkezinin servis birimleri ile çeşitli
kamusal fonksiyonları barındırır.“Eşik Yapı” nın perspektifte hissettirdiği duvar etkisi girişe yaklaştıkça hafifler, geçirgenleşir ve içerideki yaşama dair ipuçları verir. Yerleşkenin ana fikrinin verdiği motivasyondan ötürü, programın yapısal bölümü doğal ortama zarar vermemek adına arazinin mevcut giriş çeperine yaslanır. “Eşik Yapı” net çizgisiyle dış ortam ile yerleşke içerisindeki alternatif hayatı ayırır. Doğadan gelen akıcı çizgilerin sürekliliği prensibi ile kurgulanan yaya arterleri “Eşik Yapı” önünde boyut kazanarak konaklama birimlerini meydana getirir.
Arınma faaliyetine yönelik rekreaktif aktivitelerin tümü yaya arterlerinin üzerinde kurgulanmıştır. Akıcı yaya arterlerine sorunsuz eklemlenmesi, köşesiz olması ve yönlendirme kaygısı olmamasından dolayı açık olan parçalanmaları daire şablonu ile organize edilmiştir.
VAZİYET PLANI
PLANLAR
KESİTLER
GÖRÜNÜŞLER
Yıl: 2013
Yer: Çankırı, Türkiye
İşveren: LÖSEV
Program: Ofis, Yönetim
Toplam Alan: 94.000 m²
Statü: Ulusal Yarışma Katılım
Proje Ekibi: Emre Şavural, Fatih Yavuz, Ramazan Avcı, Seden Cinasal
Danışmanlar: Hazal Tonguç (Biyolog)

SCRA ile birlikte
GELİBOLU TARİHİ ALANI YENİ ŞEHİTLİK TASARIMLARI
BORNOVA BELEDİYE BİNASI
FOLKART TIME II
MEB AĞRI EĞİTİM KAMPÜSÜ
HÜSEYİN GÜNTAŞ KÜTÜPHANESİ ve KONFERANS SALONU
EN / TR
FREA | Projeler | LÖSEV ÇERKEŞ DOĞAL YAŞAM MERKEZİ, Durmak bilmeyen metropol hayatındanarınmak isteyen bireye, yerleşkeye geldiğinde yeni bir dünyaya adım attığını hissettirmek tasarım ana çıkış noktasıdır., Mimarlık, Tasarım, Mühendislik, Kentsel Tasarım, Fatih Yavuz, Emre Şavural