2014-02-13 00:00:00
GENÇ MİMARLAR İLE ANKARA'NIN SORUNLARI ÜZERİNE..
Ankara'nın genç mimarları Hakan Evkaya, Kutlu Bal, Fatih Yavuz, Gökhan Aksoy, Onat Öktem ve Zeynep Öktem ile Ankara'nın mimarlık gündemini ve mimarlık pratiğinin sorunlarını konuştuk.

Arkitera ekibi olarak Ankara'ya gittiğimizde farklı kesimlerle görüşmek ve kenti anlamaktı kafamızda olan... İstanbul'un ihtişamlı tasarım hayatı ve bitmek bilmeyen sorunları bir kenara dursun, Ankara'nın artarak çoğalan kentsel sorunları, ona muhalif kentsel aktörleri ve aynı zamanda tarihsel süreçte hep dikkat çeken mimarlık pratiği, bu kenti tartışmaya açmaya zorunlu kılıyordu.

Akademisyenler, kentsel muhalefet ve Ankaralı mimarları gözümüze kestirmiştik... Ama özellikle Ankara'lı genç mimarları!

Ankara'da mimar olmak ne demekti? Peki bu süreçte genç mimar olmak ne gibi zorlukları beraberinde getiriyordu? Herhangi bir kentte olmaktan farkı neydi?

Ankara'ya bakınca ve mimarlık pratiğinden söz edince akla hep teorik ve kavramsal tartışmalar geliyorsa teori ve pratik arasındaki bu üretim farkı önlerine çıkan engellerden miydi?

Genç mimarlara sorduk: Ankara'da mimarlık yapmak artık doyurucu değil miydi?

Bu harika söyleşi için Creative Initiative ekibi ile buluştuk... Cevapların hepsi onlarda...
DEVAMI
EN / TR
FREA | Haberler | Genç mimarlar ile Ankara'nın sorunları üzerine.., Ankara'nın genç mimarları Hakan Evkaya, Kutlu Bal, Fatih Yavuz, Gökhan Aksoy, Onat Öktem ve Zeynep Öktem ile Ankara'nın mimarlık gündemini ve mimarlık pratiğinin sorunlarını konuştuk., Mimarlık, Tasarım, Mühendislik, Kentsel Tasarım, Fatih Yavuz, Emre Şavural