Gelibolu Tarihi Alanı – Yeni Şehitlik Tasarımları Fikir Projesi Yarışması Sonuçlandı
Gelibolu Yarımadası Tarihi Alanı ‐ Yeni Şehitlik Tasarımları Fikir Projesi Yarışması için İdare’ye, ön seçimi geçen 10 proje ulaşmış olup, jüri, yaptığı değerlendirme sonucunda ödül ve mansiyon kazanan projeleri belirledi.
FOLKART TIME
İZMİRLİ VE YAŞAM ALIŞKANLIKLARI İzmir’in körfezi, denizi, plajları, iklimi kadar insanı da bir başkadır.  Kentin açık alanları, meydanları, sokakları hatta midyecileri bile bu şehirde yaşamayan insanlar tarafından da bilinir, özlenir.
''Her Ofisin Amerika'yı Yeniden Keşfetmesine Gerek Yok''
Söyleşi, yarışmalarda aldıkları dereceler ile isimlerini duyuran Ankaralı genç ofis FREA’nın hikâyesini anlatıyor.
MEB AĞRI EĞİTİM KAMPÜSÜ
Türkiye’deki devlet liselerinin fiziki koşullarına ve tek tip mimari özelliklerine karşıt, Meb Eğitim Kampüsleri Yarışması mevcut durumun yeniden yorumlanması açısından iyi bir fırsat olarak değerlendirilebilir. 
İZKA
IN-BETWEEN SPACEBut where we have both dark and light we also have the inexplicable.-Samuel Beckett
LÜLEBURGAZ YILDIZLARI YÜZME AKADEMİSİ
Tepeye erişmek ve büyük hacimli kapalı havuz kütlelerini arazide eritmeye çalışmak tasarımın çıkış noktasıdır. Bu amaçla bulunduğu yer ile güçlü ilişkiler kurmaya çalışan bir mimari dil benimsenmiştir. Formu ile öne çıkmak yerine parçalı ve yalın bir silüet öneren tasarım arazide erimek ve olabildiğine yere yakın olmak amacındadır.
Folkart Time basında...
....FREA ve SCRA mimarlık ofislerinin ortak hazırladığı projeyi seçtik. İzmirliler için ‘zamanı’ merkezine alan, değer verdiğimiz her şeyi bir arada bulabileceğimiz karma bir proje gerçekleştirmek istedik. İşte böylece, İzmir’e yeni soluk kazandıracak, yeni cazibe merkezi....
BORNOVA ÇOCUK DÜNYASI
Play is the highest form of research / Oyun araştırmanın en üst biçimdir. Albert Einstein
Obsessions
Celal Abdi Güzer'in Türkiye çağdaş mimarlık ortamı ile ilgili yapacağı sunum sonrasında "takıntılar" üzerine konuşacak mimarların bir araya geleceği etkinlik 12 Haziran Cuma günü Roterdam Post Office'de.
ODTU TEKNOKENT MET YERLEŞKESİ İNOVASYON BİNASI
İnovasyon Binası Tasarımının odağında yüksek yapı tipolojisindeki klasik çekirdek çözümünün sorgulanması ile geçirgenlik meselesinin fi ziki karşılığının aranması ve farklı program birimlerinin biraradalığının sorgulanması yer alır.
Bornova Belediyesi Çocuk Dünyası Mimari Proje Yarışması Sonuçlandı
SCRA ile birlikte hazırladığımız projemiz Bornova Belediyesi Çocuk Dünyası Mimari Proje Yarışması’nda 2.lik Ödülünü kazandı.
DESPITE / RAĞMEN
“Time passes before my eyes as we grow and grow old A river carries away endlessly... flows and flows more”
Lüleburgaz Yıldızları Yüzme Akademisi Mimari Proje Yarışması Sonuçlandı
SCRA ile birlikte hazırladığımız projemiz Lüleburgaz Yıldızları Yüzme Akademisi Mimari Proje Yarışması’nda 2.lik Ödülünü kazandı.
Turgut Cansever Ulusal Mimarlık Ödülleri
“Turgut Cansever Büyük Ödülü” Anamur Atatepe Sosyal Merkez projemiz ile FREA + SCRA 'nın oldu.
Genç Türk Mimarları ve Eğitim Yapıları Üzerine Radikal Görüşler
T.C Milli Eğitim Bakanlığı son dönemde yeni eğitim kampüsleri için geniş katılımlı bir seri yarışma düzenledi.
FREA | Ana Sayfa, FREA, Fatih Yavuz ve Emre Şavural tarafından 2013 yılında Ankara'da kuruldu. FREA, 2003-2013 yılları arasındaki onbir41 deneyiminden sonra taze fikirler arayışına yoğunlaşmış bir tasarım ofisi olmayı hedefler. Genç ve yenilikçi bir mimarlık ve kentsel tasarım ofisi olarak her yeni probleme taze fikirler ve yaratıcı çözümler üretmeyi amaçlar., Mimarlık, Tasarım, Mühendislik, Kentsel Tasarım, Fatih Yavuz, Emre Şavural