Gelibolu Tarihi Alanı – Yeni Şehitlik Tasarımları Fikir Projesi Yarışması Sonuçlandı
Gelibolu Yarımadası Tarihi Alanı ‐ Yeni Şehitlik Tasarımları Fikir Projesi Yarışması için İdare’ye, ön seçimi geçen 10 proje ulaşmış olup, jüri, yaptığı değerlendirme sonucunda ödül ve mansiyon kazanan projeleri belirledi.
HAVELSAN TEKNOLOJİ KAMPÜSÜ
Havelsan Teknoloji Kampusu tasarımındaki temel girdiler Bilgi Güvenliği, Esnek Planlama prensipleri ve mevcut yerleşke alanında alternatifli Etaplama Stratejileri geliştirmek olmuştur. Yerleşke alanını çevreleyen yoğun yapılaşma en üst seviyede sağlanması gereken bilgi güvenliği için çok yüksek riskler içermektedir. Ana fikir içe dönük esnek bir yapılaşma dili önerirken bilgi güvenliğinin sağlanmasını kolaylaştıracak bir plan kurgusu önermektir. Bu amaçla tüm servis birimleri yapısal bir duvar olarak ele alınan mevcut konut dokusu çeperinde oluşturulmuş, ofisler ise tümüyle ortada yaratılan yeşil yaşam alanına yönlendirilmiştir.  
DESPITE / RAĞMEN
“Time passes before my eyes as we grow and grow old A river carries away endlessly... flows and flows more”
Bornova Belediyesi Çocuk Dünyası Mimari Proje Yarışması Sonuçlandı
SCRA ile birlikte hazırladığımız projemiz Bornova Belediyesi Çocuk Dünyası Mimari Proje Yarışması’nda 2.lik Ödülünü kazandı.
Turgut Cansever Ulusal Mimarlık Ödülleri
“Turgut Cansever Büyük Ödülü” Anamur Atatepe Sosyal Merkez projemiz ile FREA + SCRA 'nın oldu.
KARA HARP OKULU LABORATUVAR MERKEZİ
Yapı temelinde eğitim fonksiyonları barındırması yanında, hiyerarşik sistem öğretisinin önemli bir girdi olduğu askeri eğitim yapısı olma özelliği göz önünde bulundurularak tasarlandı.
Genç Türk Mimarları ve Eğitim Yapıları Üzerine Radikal Görüşler
T.C Milli Eğitim Bakanlığı son dönemde yeni eğitim kampüsleri için geniş katılımlı bir seri yarışma düzenledi.
Folkart Time basında...
....FREA ve SCRA mimarlık ofislerinin ortak hazırladığı projeyi seçtik. İzmirliler için ‘zamanı’ merkezine alan, değer verdiğimiz her şeyi bir arada bulabileceğimiz karma bir proje gerçekleştirmek istedik. İşte böylece, İzmir’e yeni soluk kazandıracak, yeni cazibe merkezi....
LÜLEBURGAZ YILDIZLARI YÜZME AKADEMİSİ
Tepeye erişmek ve büyük hacimli kapalı havuz kütlelerini arazide eritmeye çalışmak tasarımın çıkış noktasıdır. Bu amaçla bulunduğu yer ile güçlü ilişkiler kurmaya çalışan bir mimari dil benimsenmiştir. Formu ile öne çıkmak yerine parçalı ve yalın bir silüet öneren tasarım arazide erimek ve olabildiğine yere yakın olmak amacındadır.
''Her Ofisin Amerika'yı Yeniden Keşfetmesine Gerek Yok''
Söyleşi, yarışmalarda aldıkları dereceler ile isimlerini duyuran Ankaralı genç ofis FREA’nın hikâyesini anlatıyor.
Lüleburgaz Yıldızları Yüzme Akademisi Mimari Proje Yarışması Sonuçlandı
SCRA ile birlikte hazırladığımız projemiz Lüleburgaz Yıldızları Yüzme Akademisi Mimari Proje Yarışması’nda 2.lik Ödülünü kazandı.
Obsessions
Celal Abdi Güzer'in Türkiye çağdaş mimarlık ortamı ile ilgili yapacağı sunum sonrasında "takıntılar" üzerine konuşacak mimarların bir araya geleceği etkinlik 12 Haziran Cuma günü Rotterdam Post Office'de.
SERÇEŞME İNANÇ VE KÜLTÜR MERKEZİ
Serçeşme İnanç ve Kültür Merkezi Projesi, Nevşehir’in Hacıbektaş İlçesi, Zir Mahallesinde yapılması planlanan, Meydan Evi (Cem Evi), Konukevi, Çok amaçlı salon, Aşevi ve bir çok destek işlevi içinde bulunduran bir yapı kompleksi projesidir.  
BORNOVA ÇOCUK DÜNYASI
Play is the highest form of research / Oyun araştırmanın en üst biçimdir. Albert Einstein
EN / TR
FREA | Ana Sayfa, FREA, Fatih Yavuz ve Emre Şavural tarafından 2013 yılında Ankara'da kuruldu. FREA, 2003-2013 yılları arasındaki onbir41 deneyiminden sonra taze fikirler arayışına yoğunlaşmış bir tasarım ofisi olmayı hedefler. Genç ve yenilikçi bir mimarlık ve kentsel tasarım ofisi olarak her yeni probleme taze fikirler ve yaratıcı çözümler üretmeyi amaçlar., Mimarlık, Tasarım, Mühendislik, Kentsel Tasarım, Fatih Yavuz, Emre Şavural